top
logo

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter

Nowości
Wyniki konkursów z języka angielskiego w ramach English Days 2017
Wpisany przez admin   
Środa, 21 Czerwiec 2017 19:34

Dziękujemy wszystkim uczniom klas 2-6 szkoły podstawowej oraz 1-3 gimnazjum, którzy wzięli udział w konkursach z języka angielskiego organizowanych w ramach Dni Języka Angielskiego 2017 ( English Days). Co roku bierze udział w konkursach coraz więcej uczniów ale możemy nagrodzić tylko pierwsze trzy miejsca z każdego konkursu.

A oto nasi zwycięzcy z poszczególnych konkursów:

Konkurs na najlepszego ucznia z języka angielskiego w kategorii klasy drugiej SP

I miejsce – Aleksander Łątka

II miejsce – Amelia Borgula

III miejsce – Kamila Pałucka

Konkurs na najlepszego ucznia z języka angielskiego w kategorii klas trzecich SP

I miejsce – Martyna Peszka kl. 3a

II miejsce – Katarzyna Sterkowiec kl. 3a

III miejsce – Emilia Wajda kl. 3a

 

Konkurs gramatyczno-leksykalny na najlepszego ucznia z języka angielskiego:

Klasa 4 SP:

I miejsce – Alicja Sajdak

II miejsce – Karol Czopek

III miejsce – Martyna Bujak

Klasa 5 SP:

I miejsce – Julia Cygnar

II miejsce – Katarzyna Łąka

III miejsce – Jakub Adamczyk

Klasa 6 SP:

I miejsce – Adrian Górka

II miejsce – Sebastian Kurczab

III miejsce – Gabriela Klimek

Klasa 1 Gimnazjum:

I miejsce – Alicja Borgula kl. 1b

II miejsce – Nikoletta Kubicz kl. 1a

III miejsce – Marcin Zych kl 1.b

Klasa 2 Gimnazjum:

I miejsce – Jakub Augustyn kl. 2a

II miejsce – Paweł Antoł kl. 2a

III miejsce – Marcelina Ciepielowska kl. 2a

Klasa 3 Gimnazjum:

I miejsce – Faustyna Hadas kl. 3a

II miejsce – Jowita Pociecha kl. 3a

III miejsce – Patrycja Kańka kl. 3b

 

Konkurs Piosenki Anglojęzycznej

Kategoria Klas 2-3 SP:

I miejsce – Emilia Wajda kl. 3a

II miejsce – Maksym Kozub kl. 3b

III miejsce – Anna Sarad i Katarzyna Sterkowiec kl. 3a

Kategoria klas 4-6 SP:

I miejsce – Elwira Koszyk kl. 5, Kamila Wrzos i Emilia Skrężyna kl. 6

II miejsce – Angelika Pudło kl. 6

III miejsce – Oliwia Bieleńska, Martyna Bujak i Emilia Łątka kl. 4

Kategoria klas 1-3 Gimnazjum:

I miejsce – Julia Grzenia kl. 1a, Julia Opałka kl. 2a i Alicja Rusin kl. 2a

II miejsce – Michał Oleksy i Wojciech Osika kl. 3b

Quizy kulturowe o Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych w kategorii klas

4-6 SP:

I miejsce – klasa 6

II miejsce – klasa 5

III miejsce – klasa 4

Quizy kulturowe o Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych w kategorii klas

1-3 Gimnazjum:

I miejsce – klasa 1a

II miejsce – klasa 2a

III miejsce – klasa 3b

 

Konkurs plastyczny  na najładniejszą  przestrzenną miniaturę sławnej budowli

w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych w kategorii klas 1-3 gimnazjum:

I miejsce – klasa 1b

II miejsce – klasa 3b

III miejsce – klasa 2b

 

Serdecznie wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Bardzo dziękujemy wydawnictwu Oxford i Pearson za upominki, którymi mogliśmy nagrodzić naszych uczniów oraz Radzie Rodziców ze szkoły podstawowej oraz gimnazjum za wsparcie finansowe.

 
OGÓLNOPOLSKA OLIMIADA WIEDZY ARCHIMEDES. PLUS /HISTORIA PLUS
Wpisany przez admin   
Wtorek, 20 Czerwiec 2017 18:26
W Zespole Szkół w Siedliskach roku szkolnym 2016/2017 w dniu 10 kwietnia odbyła się 19 edycja Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy z Historii zorganizowana przez nauczyciela historii p. Małgorzatę Gacek.  Podobnie jak w ubiegłych latach, tak i w tym roku wielu uczniów ze szkoły podstawowej, ale też i z gimnazjum wzięło udział  w tej, sprawdzonej już, formie testów, które w naszej szkole stały się sposobem podnoszenia umiejętności uczniów i zdrowej szkolnej rywalizacji.
Uczniowie klasy IV i V SP oraz klas II i III Publicznego Gimnazjum  przygotowali się do testu z wcześniej określonych przez organizatora treści przewidzianych programem nauczania dla określonego poziomu kształcenia.
W wyniku olimpijskiej rywalizacji  najlepszy wynik w Olimpiadzie z Historii w Zespole Szkół im. Kard. Stefana Wyszyńskiego uzyskała  uczennica klasy IV szkoły podstawowej - Alicja Sajdak,  a na poziomie gimnazjalnym uczeń klasy III b Publicznego Gimnazjum w Siedliskach -  Michał Oleksy.
Gratulujemy uczniom i rodzicom pięknych wyników i życzymy wytrwałości w dążeniu do kolejnych sukcesów.
 
Wycieczka klasy V i VI
Wpisany przez admin   
Wtorek, 20 Czerwiec 2017 18:25

19 czerwca 2017 roku o godz. 8.00 uczniowie klasy V i VI wyruszyli pieszo  do Ośrodka Rekreacji „Dolina Białej” w Tuchowie. Po dwóch godzinach wędrówki   dotarliśmy do celu. Tutaj rozpoczęliśmy świetną zabawę. Jeździliśmy na koniu, bawiliśmy się na placu zabaw, graliśmy w piłkę nożną i siatkówkę, plażową, były zawody w strzelaniu z łuku, a także współzawodnictwo w różnych konkurencjach sportowych. Sił i energii dodała nam pyszna kiełbasa z grilla a dla ochłody spożywaliśmy pyszne lody.

Przez cały czas towarzyszyła nam piękna, słoneczna pogoda. To była udana wycieczka. Opiekunami grupy były panie: Elżbieta Opałka, Małgorzata Kwiek i Urszula Dąbrowska Lachowicz.

 
Projekt edukacyjny „Historia zatrzymana w kadrze…”
Wpisany przez admin   
Poniedziałek, 19 Czerwiec 2017 08:16
Projekt ”Historia zatrzymana w kadrze …”  był realizowany w Szkole Podstawowej w Siedliskach przez 10 uczniów klasy IV i V .  zajęcia cieszyły się ogromną popularnością, ponieważ uczestnicy projektu czynnie poszukując swoich korzeni, angażowali do tych działań starsze pokolenia, tj.  rodziców, dziadków, a nawet pradziadków. Podczas prezentacji czarno-białych zdjęć uczniowie opowiadali często niezwykłe historie o życiu i zajęciach swoich przodków. Mówili również o sprzętach domowego użytku, które są w posiadaniu ich rodzin i mają ponad 50 lat.
Celem zwiększenia i pogłębienia wiedzy uczniowie wraz z opiekunem grupy projektowej p. Małgorzatą Gacek wzięli udział w lekcji muzealnej prowadzonej przez opiekuna w Izbie Regionalnej w ZS w Siedliskach. Tam mogli naocznie sprawdzić, że odkryte przez nich sprzęty domowego użytku mają już wartość muzealną, sprawdzić nazewnictwo posiadanych rzeczy, a także zobaczyć inne sprzęty, których już dziś nie ma w użyciu, a kiedyś stanowiły o zamożności niejednego mieszkańca małopolskiej wsi.
Niezwykłą przygodą dla wszystkich dzieci z Gminy Tuchów, które uczestniczyły w realizacji projektu: „Historia zatrzymana w kadrze …” był wspólny wyjazd do Muzeum Etnograficznego w Tarnowie i udział w lekcji muzealnej: „Sto lat temu w chłopskiej chacie”. Tu dzieci nie tylko zapoznały się z tymi zwyczajami i tradycjami jakie towarzyszyły naszym przodkom w życiu codziennym i podczas świętowania, ale również mogły zasmakować tego życia np. podczas „dojenia krowy”. Eksponaty muzeum wzbudziłyteż zainteresowanie uczniów zwłaszczatradycjami i życiem Romów, którzy pozostali żywo w pamięci mieszkańców Siedlisk, gdyż nie tak dawno jeszcze częstoprzejeżdżali, a nawet dłużej zatrzymywali swe tabory nad rzeką Białą, skąd słychać było muzykę i śpiew przy płonących ogniskach.
Równie wielkim zainteresowaniem cieszył się wspólny pobyt uczestników projektu w Zamku w Dębnie, gdzie dzieci mogły zwiedzić zamek, dowiadując się niezwykłych historii naszych przodków, a także wzięły aktywny udział w lekcji muzealnej: „Tajemnice zamkowej kuchni i spiżarni”. Radości  było co nie miara, gdy dzieci mogły wcielić się w rolę zielarki, kucharzy, ogrodników itp.  Część grupy projektowej wzięła również udział w wycieczce do Muzeum Etnograficznego w Tuchowie, skansenu historycznego w Lubaszowej, jak również do prywatnej zagrody, gdzie mogli wręcz dotknąć dawnych sprzętów domowego użytku, porozmawiać o tym, jak dawniej żyło się ludziom, czym wykonywali prace w swoim gospodarstwie.
Dodatkową atrakcją dla wszystkich uczestników projektu był kurs komputerowy (skanowanie i obróbka cyfrowa zdjęć, przygotowanie prezentacji w Prezi, a także  wykonanie kolażu i współtworzenie bloga).
Na podsumowanie projektu uczniowie przygotowali prezentację zebranych sprzętów domowego użytku, która została zaprezentowana uczniom i nauczycielom Zespołu Szkół w Siedliskach podczas Rodzinnej Majówki w dniu 27 maja 2017 roku na hali sportowej ZS.
Uczestnicy przygotowali również prace do konkursu na najlepszy kolaż zdjęć (prace wykonane ze starych i nowych fotografii). Uczeń klasy V Jakub Adamczyk w tym konkursie zajął II miejsce i otrzymał dyplom, a także nagrody rzeczowe.
Projekt edukacyjny „Historia zatrzymana w kadrze …” pozwoliła wielu osobom, nie tylko uczniom, ale i dorosłym, na nowo odkryć niezwykłą historię wielu mieszkańców wsi, a nawet całych rodzin, odkurzyć dawno już nie używane sprzęty, a przez to dostrzec jak szybko zmienia się nasza polska rzeczywistość w perspektywie szybkiego postępu technologicznego i cywilizacyjnego. Patrząc na ludzi, którzy nierzadko już odeszli do wieczności, ich sposób życia i bycia, na owe czasy często nawet dostatni,możemy dostrzec szybko zachodzące zmiany i zapewne cieszyć się tym, co mamy i tym, że posiadamy wręcz nieograniczone możliwości komunikacji iwszechstronnego rozwoju, a także życia na miarę człowieka XXI wieku.  
Dziękujemy  dyr.  Zespołu Szkół w Siedliskach p. Lucynie Jamka, organizatorom projektu pp. Skrzyniarz oraz  szkolnemu opiekunowi projektu p. Małgorzacie Gacek  za niezwykłą podróż w przeszłość w odkrywaniu dziejów naszych przodków i życzymy dalszych sukcesów w życiu osobistym i zawodowym.

 
Wycieczka klasy IV do Tuchowa
Wpisany przez admin   
Poniedziałek, 19 Czerwiec 2017 08:14
28 kwietnia 2017 roku klasa IV Szkoły Podstawowej w Siedliskach we współpracy z grupą projektową z klasy II Publicznego Gimnazjum w Siedliskach i opiekunami p. Małgorzatą Gacek i p. Barbarą Serafin zwiedzali Tuchów i jego okolice.
Wycieczka rozpoczęła się od udziału we Mszy św. w Bazylice Mniejszej, a następnie spotkania z o. dyrektorem Małej Poligrafii oo. Redemptorystów w Tuchowie. Tu dzieci zapoznały się z tradycyjnymi metodami druku, począwszy od ruchomej czcionki Jana Gutenberga, aż po bardzo nowoczesne maszyny i urządzenia do skanowania i powielania książek, czasopism, ulotek  i innych form pisanych. Uczestnicy wycieczki mieli okazję zobaczyć jak drukarnia na codzień pracuje, tj. ludzi, którzy w trakcie naszego zwiedzania wykonywali obowiązki na swoich stanowiskach pracy. Było to niezwykłe wydarzenie, u niektórych wręcz sprawiające przyspieszenie pracy serca. Z poligrafii wszyscy wyszli z prezentami. Były to nasze zdjęcia zrobione przed zwiedzaniem oraz książeczki i inne pamiątkowe gadżety.
Kolejny etap zwiedzania, tym razem z przewodnikiem, rozpoczął się od Bazyliki Mniejszej, gdzie uczniowie podziwiali piękny barokowy Ołtarz z wizerunkiem Najświętszej Maryi Pani Tuchowskiej Ziemi, zabytkową pietę z Kaplicy Matki Boskiej Bolesnej oraz z figurę  Matki Bożej od Oczu słynącą z tego, że wielu pątników odeszło stąd uzdrowionymi.
Wielkim zaskoczeniem dla wielu była ruchoma szopka, pięknie odnowiona i wzbogacona o wiele eksponatów, przyciągająca nie tylko oko, ale i ucho zwiedzających  oraz stojąca obok malutka szopka wykonana z muszelek. Muzeum Etnograficzne i Muzeum Misyjne dawało równie dużo wrażeń i emocji, bo tu też wiele nowości i eksponatów, które zasługują w oczach dzieci na uwagę i uznanie.
Po opuszczeniu terenu klasztoru oo. Redemptorystów grupa udała się przez most na rzece Białej w stronę miasta. W drodze zapoznali się jeszcze z długowieczną historią tuchowskiego odpustu i kolorowymi korowodami pątników, którzy przybywali pieszo i na furmanach na coroczny odpust. Oczekujący na pątników furmani stacjonowali pod mostem, często przez cały dzień. Była wtedy okazja do okazania sobie życzliwości, zapoznania się, a nawet zawiązania przyjaźni.
Po drodze opiekun grupy p. Małgorzata Gacek pokazała dzieciom skwer poświęcony urodzonemu w Tuchowie największemu żydowskiemu poecie Mordehajowi, a następnie pomnik Ofiar Hitleryzmu mieszkańców Tuchowa i okolic. Po ciężkiej wspinaczce stromymi schodami Paulina Sarad ucz. gimnazjum opowiedziała o historii Kościoła św. Jakuba Starszego i jego zabytkach, a także o szlaku Jakubowym biegnącym przez Tuchów.
Trochę zmęczeni, a mimo to z radością wszyscy skierowali się do ratusza, gdzie powitał nas p. Jerzy Laska sekretarz gminy. Historia miasta i rady miejskiej w obrazach i przekazana słowem była niezwykle ciekawa. Pobyt na wielkiej sali obrad, w miejscu, gdzie zapadają najważniejsze decyzje w sprawie miasta i gminy też wywarł na uczestnikach wycieczki niesamowite wrażenie. Potem jeszcze tylko krótki rys historyczny „Sokoła”, czyli Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” i rzut okiem na jeden z ważniejszych zabytków Tuchowa, i odpoczynek przed powrotem z wycieczki przy suto zastawionym stole w tuchowskiej pizzerii. Tu podsumowanie wycieczki, opowieści pełne emocji o wrażeniach i przeżyciach związanych z pokonywaniem całej trasy po malowniczym, pełnym zabytków przeszłości Tuchowie. 

 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »


bottom
Copyright © 2018 Zespół Szkół w Siedliskach