top
logo

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter

Nowości
VIII Rodzinna Majówka w Siedliskach
Wpisany przez admin   
Wtorek, 30 Maj 2017 15:20
W sobotę 27 maja odbyła się już VIII Majówka zorganizowana przez nauczycieli i Radę Rodziców Szkoły Podstawowej w Siedliskach. Tradycyjnie rozpoczęliśmy od nabożeństwa majowego, które odprawił ksiądz proboszcz Jan Wieciech. Następnie uczniowie zaprezentowali program artystyczny.  Na to popołudnie przygotowano wiele atrakcji: koncert życzeń dla Mam, kwiaciarnie, kącik z bajkami, malowanie twarzy, stylizacje fryzjerskie, kącik plastyczny, kiermasz taniej książki. Rada Rodziców ufundowała dla wszystkich uczniów kiełbaski z grilla, a Rada Sołecka dmuchaną zjeżdżalnię. Było też pyszne ciasto, lody, napoje. Przeprowadzone zostały konkursy sportowe, a na zakończenie odbyła się loteria fantowa.  W imieniu organizatorów dziękujemy wszystkim sponsorom, nauczycielom, pracownikom szkoły i rodzicom za pomoc w przygotowaniu i przeprowadzeniu tej imprezy. Zapraszamy do współpracy za rok.   
 


                            Lista sponsorów VIII Rodzinnej Majówki    
Sołtys Pan Jerzy Urbanek i Rada Sołecka Siedlisk
Koło Gospodyń Wiejskich w Siedliskach
Kółko Rolnicze w Siedliskach
Zakład Fryzjerski - Pani Anny Górka
Zakład Mechaniki Samochodowej - Pana Dariusza Osiki
Zakład Krawiecki - Pani Agnieszki Jagiełło
Stowarzyszenie „MOJE SIEDLISKO”
Pani Maria Czopek
Gabinet Kosmetyczny - Pani Renaty Skrężyny
Baggeer Bar-Pani Magdaleny Burnat
Zakład fryzjerski – Pani Renaty Mikos
Rada Rodziców Szkoły Podstawowej w Siedliskach
Rada Rodziców Oddziału Przedszkolnego w Siedliskach
Dziękujemy Panu Wojciechowi Jurkowi za wypożyczenie parasoli i Panu Anatolowi za wypożyczenie grilla.
 
VIII Rodzinna Majówka
Wpisany przez admin   
Poniedziałek, 22 Maj 2017 07:47
 
Wycieczka klasy 3a i 3b do Krakowa
Wpisany przez admin   
Niedziela, 21 Maj 2017 12:54

 

W dniu 17 maja 2017 r. uczniowie klas trzecich Szkoły Podstawowej odbyli wycieczkę do Krakowa pod opieką: wychowawczyń Agnieszki Ciepielowskiej i Danuty Mendali oraz pani Urszuli Dąbrowskiej-Lachowicz i mamy jednej z uczennic – pani Agaty Pacany.

Pierwszym etapemycieczki był Ogród Zoologiczny, gdzie uczniowie mogli zobaczyć wiele zwierząt z różnych rejonów świata. Szczególną atrakcją było obserwowanie uchatek i pingwinów podczas karmienia.

Drugim etapem naszej podróży było zwiedzanie z przewodnikiem – panią Eweliną Laprus zabytków Krakowa. Wędrowaliśmy „Szlakiem krakowskich legend”  począwszy od Placu Jana Matejki, przez Barbakan, Bramę Floriańską do Rynku, a następnie na Wawel i pod Smoczą Jamę, słuchając ciekawych opowieści związanych z historią dawnej stolicy Polski.

Trzecim etapem wycieczki był udział w projekcie edukacyjnym „Laboratorium Profesora Klockowskiego” w Centrum Nauki i Zabawy KLOCKOLAND. Uczniowie mieli możliwość przeprowadzać eksperymenty dotyczące: procesów spalania, wytwarzania pary wodnej czy wyładowań elektrycznych. W części warsztatowej uczestnicy w zespołach budowali roboty laboratoryjne, a następnie z ich użyciem samodzielnie wykonywali doświadczenia naukowe. W czasie zajęć uczniowie mogli eksperymentować, stawiać pytania i poszukiwać naukowych odpowiedzi z wykorzystaniem klocków LEGO.

Piękna pogoda i liczne atrakcje sprawiły, że wycieczka była udana. Każdy uczestnik mógł pogłębiać wiedzę o zwierzętach i zabytkach Krakowa oraz brać udział w ciekawych eksperymentach. Miłym akcentem w drodze powrotnej była wizyta w McDonald's, gdzie dzieci zjadły lody.

Serdecznie dziękujemy paniom Urszuli Dąbrowskiej-Lachowicz i Agacie Pacanie za sprawowanie opieki nad uczniami w czasie wycieczki.

 

 


 

 
Wycieczka klasy V i VI do Wadowic i Inwałdu
Wpisany przez admin   
Środa, 17 Maj 2017 06:59

Dnia 16 maja grupa 41 uczestników z klas  piątej i szóstej szkoły podstawowej wraz z opiekunami: p. Małgorzatą  Kwiek , Elżbietą Opałką, Agnieszką Cetnarowską  i p. Waldemarem Siwkiem wyruszyła na wycieczkę do Wadowic i Inwałdu. Naszą wycieczkę rozpoczęliśmy od krótkiej wizyty w Wadowicach , rodzinnego miasta Ojca Świętego Jana Pawła II.  Tutaj uczniowie mogli zobaczyć Muzeum Dom Rodzinny Jana Pawła II oraz Bazylikę Mniejszą p.w. Ofiarowania NMP. Będąc w Wadowicach nie mogliśmy nie skosztować „papieskich kremówek”- były pyszne. Następnie pojechaliśmy do Inwałdu-Parku Miniatur.  Park Miniatur Świat Marzeń to niezwykłe miejsce, w którym podczas podróży przez Australię, Grecję, Włochy, Polskę, Chiny, Francję, Meksyk można podziwiać miniaturowe budowle charakterystyczne dla każdego z tych państw. Są tu  obiekty, które szanujący się turysta wyruszający w podróż dookoła świata, powinien koniecznie zobaczyć. W ciągu zaledwie kilku godzin byliśmy  pod Wieżą Eiffla, na Placu św. Piotra, przy posągach Moai, pod Bramą Brandenburską, przy gondoli cumującej w kanale wodnym otaczającym Plac św. Marka czy koło Muru Chińskiego. Większość miniatur, wykonano w skali 1:15, a kompleks wenecki – Plac św. Marka, Bazylika św. Marka, Dzwonnica św. Marka – w skali 1:10.

  Dużą atrakcją dla dzieci okazał się udział w lekcji” Żywej historii”   - warsztatach. Rozpoczęły się one od nauki strzelania z łuku , którą poprowadził legendarny Robin Hood. Następnie udaliśmy do niewielkiej osady, gdzie odwiedziliśmy chatę powroźnika, garncarza, kowala . Mogliśmy samodzielnie  wykuć kawałek żelaza, razem z garncarzem  próbowaliśmy swoich sił w lepieniu naczyń z błota, dowiedzieliśmy się  jak z kępki lnianej słomy zrobić wytrzymałą linę oraz wykonywaliśmy świeczki. Po lekcji historii udaliśmy się do lunaparku, gdzie rozpoczęło się prawdziwe szaleństwo: karuzele, diabelski młyn,  zjeżdżalnie, wyścigi samochodowe, zielony labirynt, kino 5d, wystawa Tutenchamona, dom strachów , to wszystko było do naszej dyspozycji. Szereg atrakcji i słoneczna pogoda sprawiły, że wycieczka była bardzo udana.

 
Sukces w konkursie "Pszczoła i miód, czyli z ula na kwiat i z powrotem"
Wpisany przez admin   
Wtorek, 16 Maj 2017 18:43
14 maja (niedziela) 2017 r. w amfiteatrze miejskim w Tuchowie odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego z okazji jubileuszu 80-lecia Koła Pszczelarzy w Tuchowie pt. „Pszczoła i miód, czyli z ula na kwiat i z powrotem”. Wśród laureatów znaleźli się uczniowie naszej szkoły. Miło nam poinformować, że trzecie miejsce zdobyli: Dariusz Michalik (III a) Wiktoria Kita – kl. II. Gratulujemy laureatom i dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie i przygotowanie pięknych prac.

 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »


bottom
Copyright © 2018 Zespół Szkół w Siedliskach