top
logo

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter

Nowości
77 rocznicy Zbrodni Katyńskiej i 7 rocznica Katastrofy Smoleńskiej
Wpisany przez admin   
Wtorek, 25 Kwiecień 2017 08:42

W dniu 10 kwietnia 2017r. w Zespole Szkół w Siedliskach odbyła się uroczysta akademia poświęcona obchodom 77 rocznicy Zbrodni Katyńskiej i 7 rocznica Katastrofy Smoleńskiej. Uczniowie klasy IV pod kierunkiem p. mgr Małgorzaty Gacek przygotowali i zaprezentowali program słowno – muzyczny p.n. „Obudź się Polsko”.
Scenografie wykonała p. mgr Halina Piotrowska.

 
Realizacja programu "ZDROWE - NIETRUDNE" w klasie IIIb
Wpisany przez admin   
Wtorek, 25 Kwiecień 2017 08:26

 

„Zdrowe - nietrudne” jest to program edukacyjny, który realizuje w naszej szkole  klasa III b. Celem programu  jest kształtowanie zdrowych nawyków żywieniowych, a także zdrowego stylu życia. Organizatorem konkursu jest „Kupiec
Spółka  z ograniczoną odpowiedzialnością”.

Program polega na zrealizowaniu z uczniami cyklu scenariuszy na temat dbałości o własne zdrowie, w oparciu o dostarczone przez organizatora scenariusze lekcji oraz materiały edukacyjne.
Dzieci, rodziców oraz wszystkich zainteresowanych zdrowym odżywianiem oraz szczegółami programu zapraszamy na stronę
#zdrowenietrudne

www.zdrowenietrudne.pl

 
Trzecia sprawność Ekowkręcony w klasie III b
Wpisany przez admin   
Wtorek, 25 Kwiecień 2017 07:56

Dnia 20.04.2017r. uczniowie klasy III b  zrealizowali trzeci  temat: „ Ekowkręcony” z programu edukacyjnego „Zdrowe – nietrudne”.

Poznali:  co to jest prąd elektryczny, zasady bezpiecznego korzystania z urządzeń elektrycznych.  Potrafią  oszczędzać  energię  elektryczną,   rozumie  skrót LED oraz podstawowe oznaczenia na opakowaniach żarówek. Wykonali  doświadczenie  „Elektryzowanie  ciał”. Dbając o zdrowie wykonali  „Zieloną pastę - zdrową dla oczu”. Każdy uczeń dostał  pastę, którą smarował wafle ryżowe firmy KUPIEC   i  według własnego pomysłu  przygotował ciekawe, zdrowe  i  smaczne  kanapki. Była wspaniała  uczta!

 Na zakończenie uczniowie otrzymali  trzecią  sprawność -  Ekowkręcony  i  gratulację ukończenia cyklu „Zdrowe - nietrudne”. 

#zdrowenietrudne

www.zdrowenietrudne.pl

Zobacz

 

 

 
Druga sprawność Brzuchomocny w klasie III b
Wpisany przez admin   
Wtorek, 25 Kwiecień 2017 07:55

Dnia  9.03.2017r. uczniowie klasy III b  zrealizowali drugi temat „Zdrowie bierze się z brzucha” w ramach realizacji programu „Zdrowe – nietrudne”. Poznali,  co to są  probiotyki, błonnik,  jak często powinni  spożywać  posiłki  i  ile powinno ich  być w ciągu dnia,  co daje  jedzenie  zdrowych przekąsek i wykonali  ćwiczenie  z balonem. W drugiej części  przygotowali  zdrową  przekąskę  „ Praliny jaglano-kakaowe”.  Na  zakończenie   uczniowie zdobyli  sprawność -   Brzuchomocny.

#zdrowenietrudne

www.zdrowenietrudne.pl

Zobacz

 
Pierwsza sprawność klasy III b w realizowanym programie „Zdrowe - nietrudne
Wpisany przez admin   
Wtorek, 25 Kwiecień 2017 07:52

 


 

 Klasa III b jako Drużyna Przygód zrealizowała  pierwszy scenariusz pt.”Mocne kości to podstawa” i  zdobyła sprawność  Mocnokościsty. Uczniowie w trakcie  zajęć poznawali najważniejsze elementy układu kostnego oraz ich funkcję, dowiedzieli się jak  i dlaczego należy dbać o prawidłową postawę ciała podczas wykonywania różnych czynności.

Wiedzą,  jak  zapobiegać wadom postawy oraz jakie znaczenia ma codzienna gimnastyka i aktywność  fizyczna dla zdrowia. Ważnym elementem dbałości o zdrowie jest odpowiednie odżywianie. Trzecioklasiści  w drugim dniu 27.01.2017r.  wykonali zdrową przekąskę „ Krem trójkolorowy”  wykorzystując do tego celu kaszę jaglaną. Dodatkiem do kaszy były owoce: jagody, maliny, banany i gruszki oraz maślanka naturalna,  cynamon i niewielka ilość cukru pudru. Była ona lekkostrawna, bogata w witaminy z grupy B, żelazo, miała właściwości antywirusowe.

Część kulinarna cieszyła się dużym powodzeniem, uczniowie  wspólnie  wykonywali kremy zgodnie  z instrukcją.

#zdrowenietrudne

www.zdrowenietrudne.pl

 

Zobacz

 

 

 
 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »


bottom
Copyright © 2018 Zespół Szkół w Siedliskach