top
logo

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter

Nowości
Ogłoszenie
Wpisany przez admin   
Poniedziałek, 24 Kwiecień 2017 06:22

Zebranie rodziców uczniów Szkoły  Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Publicznego Gimnazjum im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Siedliskach odbędzie  się 27 kwietnia 2017. (w czwartek) o godz. 17.00

Porządek  zebrania:

  • Godzina 17.00 - spotkanie  w salach lekcyjnych  z wychowami  klas.

Lucyna Jamka

Dyrektor ZS w Siedliskach

 
Dni Kultury Polskiej
Wpisany przez admin   
Czwartek, 13 Kwiecień 2017 04:40

Po raz drugi zorganizowaliśmy w naszej szkole Dni Kultury Polskiej. W ubiegłym roku staraliśmy się przypomnieć zanikające zwyczaje związane z polską Wielkanocą, w tym  roku również wybraliśmy czas Wielkanocy , ale chcemy pokazać zwyczaj wesela krakowskiego, bowiem Święta Wielkanocne to wyjątkowy czas, w którym symboliczne obrzędy religijne, tradycja ludowa i świat przyrody splatają się w jedno.

Dni Kultury rozpoczęliśmy od teleturnieju przygotowanego przez gimnazjalną grupę projektową (tj. Agnieszkę Rzepkę, Paulinę Łątkę, Macieja Bienia, Alana Suchana i  Adriana Chajec) pod hasłem „Kultura i szacunek tworzą Twój dobry wizerunek” . Gimnazjaliści  zaprosili do szkoły p. Honoratę Chajec, malarkę, artystkę, która zaprezentowała nam swoje obrazy, szkice oraz krótko opowiedziała o swojej pracy. Następnie odbył się  wspomniany teleturniej dla uczniów z klas IV-VI podczas którego  przedstawiciele klas mogli wykazać się wiedzą z zakresu architektury, muzyki polskiej oraz znajomością zasad savoir-vivre’u.  Zwyciężyli uczniowie z klasy piątej.

Drugi dzień poświęcony był znanym Polakom. Na szkolnym korytarzu pojawiły się wybitne postacie: papież Jan Paweł II, kardynał Stefan Wyszyński, Maria Skłodowska Curie, Mikołaj Kopernik, Fryderyk Chopin, Stanisław Wyspiański. W role znakomitych Rodaków wcielili się uczniowie klasy piątej: Jakub Adamczyk, Aleksander Burszewski, Maria Malinowska, Julia Kras, Kinga Kiełtyka i Krzysztof Szwala.

W ostatnim dniu w ramach obchodów Dni Kultury zaprosiliśmy całą społeczność szkoły na przedstawienie pt.”Wesele w Bronowicach”. Uczniowie klasy piątej i szóstej przypomnieli nam tradycyjne wesele krakowskie. Zgodnie z tradycją zobaczyliśmy obrzęd  błogosławieństwa  państwa młodych, oczepiny. Nie mogło zabraknąć odgrywek i tańców weselnych, które zaprezentowali nam uczniowie klasy III a pod kierunkiem p. Agnieszki Ciepielowskiej.

W ramach Dni Kultury został również ogłoszony konkurs dla uczniów z klas I-III na plakat promujący zasady savoir-vivre’u. Wszyscy uczniowie  wzorowo wywiązali się z zadania i dlatego postanowiliśmy przyznać pięć pierwszych miejsc. Gratulujemy.
Nad całością przebiegu Dni Kultury Polskiej czuwały p. Anna Ogiela, p. Elżbieta Opałka, a w przygotowaniu scenografii pomagała p. Dorota Pierz.

Zobacz film

 


 

 

 
Życzenia
Wpisany przez admin   
Wtorek, 11 Kwiecień 2017 18:06

Z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych życzymy

Dyrekcji, Nauczycielom, Katechetom, Pracownikom naszej szkoły, Uczniom oraz Rodzicom

Wszelkiego dobra, pokoju i miłości, oraz Błogosławieństwa Bożego, niech radość Wielkanocna wypełnia Wasze serca.


Życzenia składa

Rada Rodziców

Szkoły Podstawowej i  Gimnazjum

 
77 rocznica Zbrodni Katyńskiej
Wpisany przez admin   
Wtorek, 11 Kwiecień 2017 18:03
 
Konkurs plastyczny "Pisanka na Wesoło"
Wpisany przez admin   
Niedziela, 09 Kwiecień 2017 16:13
Tuż przed świętami, tradycyjnie jak co roku, w Domu Kultury w Tuchowie organizowany jest konkurs plastyczny pod hasłem: „Pisanka na wesoło”, który cieszy się dużym zainteresowaniem uczniów tuchowskich szkół oraz z terenu całej gminy. Tak było i w tym roku, do konkursu wpłynęły 134 prace. Wręczenie nagród i oficjalne otwarcie wystawy odbyło się 6 kwietnia 2017 r. w sali widowiskowej Domu Kultury w Tuchowie.
Gratulujemy Ani Sarad (kl. IIIa), która zdobyła WYRÓŻNIENIE w kategorii klas I-III.
Wystawę pisanek można oglądać w holu Domu Kultury – zapraszamy!
 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »


bottom
Copyright © 2018 Zespół Szkół w Siedliskach