top
logo

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter

Nowości
Spotkania z Ekodoradcą
Wpisany przez admin   
Czwartek, 30 Marzec 2017 18:21

Stan jakości powietrza jest tematem dyskusji na całym świecie. Kryzys dotyczący stosunku człowieka do środowiska pojawił się i narasta obejmując swym zasięgiem całą planetę. Dlatego ogromnie ważnym zadaniem ludzkości jest stworzenie warunków godnego życia dla przyszłych pokoleń, życia w harmonii z naturą i drugim człowiekiem.
Wszyscy powinniśmy mieć świadomość, że ochrona i kształtowanie środowiska, w którym żyjemy jest koniecznością, a zatem podstawowym obowiązkiem każdego człowieka, gdyż każdy jest tylko chwilowym użytkownikiem tego środowiska i ma obowiązek przekazać je innym, następnym pokoleniom w niepogorszonym stanie.
Kształtowanie właściwej postawy wobec środowiska należy rozpocząć od najmłodszych lat, bowiem świadomość człowieka kształtuje się przez całe życie. Jednak jej podstawy każdy zdobywa w dzieciństwie i młodości, kiedy jest wrażliwy na wszystko co go otacza.
Ekodoradca Wiktor Chrzanowski przeprowadził zajęcia edukacyjne dla klas 4 SP oraz klasy II A i IIIB Gimnazjum. Celem zajęć było uświadomienie dzieci i młodzieży, że powietrze jest wszechobecne i niezbędne do życia, a jego czystość jest źródłem zdrowia oraz uwrażliwienie na miejsca, w których mogą być narażone na kontakt z zanieczyszczeniami.

 


 

Lidia Borczyk

 
Wyróznienie w Gminnym Konkursie Recytatorskim
Wpisany przez admin   
Środa, 22 Marzec 2017 07:22
16 marca w sali widowiskowej Domu kultury Tuchowie odbył się Gminny Konkurs Recytatorski „Przyjaciele dzieci wierszem do nich piszą”. Uczeń klasy III A Janusz Kiełtyka zdobył wyróżnienie w kategorii wiekowej I - III.

 

 

 
Dzień Matematyki
Wpisany przez admin   
Poniedziałek, 20 Marzec 2017 19:07
W dniu 16.03.2017r. odbył się w naszej szkole międzynarodowy konkurs „ Kangur matematyczny”, w którym uczestniczyło 30 uczniów z kl. II – VI. Uczniowie zmagali się z zadaniami podzielonymi na grupy wiekowe „ Żaczek”, „ Maluch” i „Benjamin”. Każdy uczestnik otrzymał od organizatorów drobny upominek.
Dzień 17.03.2017r. był „ Dniem Matematyki ”  w naszej szkole i nastąpił  dalszy ciąg zmagań. Hasłem przewodnim było  "Pieniądze to nie wszystko”.
Uczniowie klasy szóstej pod kierunkiem p. Małgorzaty Kwiek przygotowali wiersze o matematyce, trochę dowcipów i bajki matematyczne. W dalszej części odbył się turniej matematyczny. Zadania rozwiązywały dwie grupy wiekowe: kl.IIIa i IIIb  oraz kl. IV – VI przy aktywnym  dopingu  uczniów całej szkoły. Uczestnicy pracowali z dużym zaangażowaniem. Turniej dostarczył uczniom wiele emocji, zachęcił do kreatywnego i logicznego myślenia. Zawodnicy otrzymali dyplomy oraz słodkie niespodzianki.
Matematyczne zmagania związane były z obchodami Ogólnopolskiego Dnia Matematyki  pod honorowym patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej, na zaproszenie Stowarzyszenia Doskonalenia i Rozwoju 4improve.
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.

 
 
Konkurs piosenki
Wpisany przez admin   
Poniedziałek, 06 Marzec 2017 18:10
 
Konkurs Recytatorski w Przedszkolu
Wpisany przez admin   
Piątek, 03 Marzec 2017 17:34

W dniu 01.03.2017r. w przedszkolu przy ZS w Siedliskach odbył się konkurs recytatorki pt. „Przyjaciele dzieci wierszem do nich piszą”. W konkursie brały udział dzieci 4, 5 i 6 letnie. Występ dzieci oceniały: pani dyrektor mgr Lucyna Jamka oraz pani mgr Ewa Ustjanowska.

 

W grupie dzieci 5 letnich:

I miejsce – Bartosz Wałaszek

II miejsce – Urszula Piórkowska

 

W grupie dzieci 6 letnich:

I miejsce – Zuzanna Sikora

II miejsce – Izabela Kiełtyka

III miejsce – Miłosz Krogulski

 

Wszystkie dzieci biorące udział w konkursie otrzymały dyplomy, a zwycięzcy dyplomy i nagrody książkowe. Bartosz Wałaszek i Zuzanna Sikora będą reprezentować nasze przedszkole na Gminnym Konkursie Recytatorskim w Domu Kultury w Tuchowie.
 
 
 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »


bottom
Copyright © 2018 Zespół Szkół w Siedliskach