Licznik odwiedzin

Wpisany przez admin
Niedziela, 04 Styczeń 2009 00:00

INTERNETOWE CENTRUM INFORMACJI MULTIMEDIALNEJ

W bibliotece szkolnej  działa Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej, które otrzymaliśmy w ramach projektu Ministerstwa Edukacji i Nauki współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego pod nazwą "Internetowe Centra Informacji Multimedialnej w bibliotekach szkolnych i pedagogicznych".

Centrum dysponuje czterema stanowiskami komputerowymi ze stałym dostępem do internetu, wielofunkcyjnym urządzeniem Lexmark (drukarka, skaner, kserokopiarka) oraz oprogramowaniem edukacyjnym.

ICIM służy przede wszystkim do celów edukacyjnych. Użytkownicy mogą poszukiwać w internecie lub w encyklopediach multimedialnych informacji potrzebnych do wykorzystania na lekcjach i poza nimi. Mogą tworzyć własne dokumenty i prezentacje multimedialne. Mogą też korzystać z dostępnych w bibliotece programów edukacyjnych.

Kryteria korzystania z Internetowego Centrum Informacji Multimedialnej zobacz

Szczegółowe zasady korzystania z Centrum przedstawia regulamin.

Regulamin korzystania z ICIM

1.    ICIM służy uczniom i nauczycielom jako źródło wiedzy i informacji.

2.    Komputery przeznaczone są do celów edukacyjnych.

3.    Prawo do korzystania z ICIM mają  uczniowie i nauczyciele.

4.    Centrum jest czynne na przerwach i po zajęciach lekcyjnych po uzgodnieniu z opiekunem.

5.    Przed przystąpieniem do pracy należy wpisać się do zeszytu korzystania z ICIM.

6.    Przy jednym stanowisku mogą pracować maksymalnie dwie osoby.

7.    W przypadku dużej ilości chętnych czas pracy przy komputerze będzie ograniczony.

8.    Opiekun ICIM przydziela każdemu użytkownikowi prawa do konkretnych zasobów lokalnej sieci komputerowej.

9.    Wszelkie usterki, uszkodzenia i nieprawidłowości w działaniu sprzętu i systemu użytkownik ma obowiązek zgłosić opiekunowi bez podejmowania samowolnej próby naprawy.

10. Podczas pracy przy stanowisku komputerowym należy zachować ciszę umożliwiającą spokojną pracę innym użytkownikom.

11. Nośniki pamięci zewnętrznej przed użyciem muszą być sprawdzone programem antywirusowym.

12. Urządzenie wielofunkcyjne może odsługiwać opiekun ICIM.

13. W przypadku drukowania należy zaopatrzyć się we własny papier.

14. Zabrania się:

·   dokonywania jakichkolwiek napraw, przekonfigurowywania sprzętu, samowolnego manipulowania sprzętem,

·    instalowania własnych programów oraz komunikatorów internetowych ( np. Tlen, Gadu – Gadu itp. ),

·    wysyłania wiadomości tekstowych sms,

·    korzystania z dysków przenośnych wymagających instalacji,

·    używania własnych dyskietek i płyt bez porozumienia z nauczycielem

15. Za szkody wyrządzone w wyniku umyślnego działania odpowiada użytkownik.

16. W ICIM obowiązuje zakaz picia napojów, spożywania posiłków oraz  używania telefonów komórkowych.

17. Opiekun:

·    służy pomocą przy wyszukiwaniu informacji,

·    służy poradą w korzystaniu ze sprzętu i oprogramowania,

·    ma prawo do nadzorowania wykorzystania ICIM przez użytkowników.

18. Po skończonej pracy należy wylogować się lub zamknąć system stosując prawidłowe procedury.

19. Stanowisko komputerowe należy pozostawić w idealnym porządku.

20. Za nieprzestrzeganie regulaminu uczeń może zostać pozbawiony prawa korzystania z centrum na określony  czas wskazany przez opiekuna.